Завантаження.....

Здоровий зір.

Тетяна Олексіївна Гаврилишин

08.05.2017

#

Кожен з нас, поринаючи у дитинство, з посмішкою згадує кожну його мить. Справді, насолоджуватися барвами світу ми навчаємося з самого дитинства. Але для того, щоб пізнати світ сповна, нам потрібен здоровий зір, піклуватися про який ми повинні з самого дитинства.

Так, адже надмірне зорове навантаження під час навчання, порушення гігієни зору, недостатність вітамінів, мікроелементів та поживних речовин в добовому раціоні може привести до погіршення зору. Повірте, дотримуватися гігієни зору та правильно харчуватися зовсім не складно, тому ось декілька порад для того щоб зберегти зір Ваших діток, адже їхнє здоров’я для нас понад усе, і ми не повинні забувати про те, що воно знаходиться в наших руках.

У режимі дня повинно бути передбачено раціональний розподіл навчальних занять, праці, відпочинку, сну, їжі, тощо... Для немовлят і дітей молодшого віку корисно підбирати іграшки яскравого кольору, середніх розмірів, особливо корисні іграшки, що рухаються.
Не можна дивитися на яскраве світло, предмети, що випромінюють яскраве світло (сонце, електрозварка), оскільки це може спричинити опік сітківки.

Прогулянки в сонячну погоду бажано проводити в сонцезахисних окулярах. Окуляри повинні мати ультрафіолетовий захист (такі окуляри можна придбати в спеціалізованих оптиках). Не рекомендується читати при сонячному світлі, лежачи, за їжею, в транспорті, оскільки це може привести до близорукості. Читати потрібно сидячи за столом. Книга повинна бути під кутом до горизонтальної поверхні столу. В цих умовах текст буде перпендикулярний лінії погляду.

Відстань до книжки чи зошита повинна бути 30 - 40 см. Стілець повинен бути зручний з спинкою і повинен відповідати висоті столу, щоб лікті вільно лежали на його поверхні. Не можна допускати згинань голови.

Світло повинно падати на книжку рівномірно зліва, а голова і обличчя повинні бути в тіні. Дітям до трьох років телевізор бажано не дивитися; Дітям віком 3 – 4 р. дозволяється перегляд мультфільмів, телепередач протягом 15 хв. Дітям віком 5 – 6 р. можна переглядати телепередачі протягом 30 хв. на день.

Якщо перегляд телепередач чи мультфільмів триватиме певний час, то через кожні 40 хв. повинен бути відпочинок протягом 10 – 15 хв.

Під час перегляду телевізору в приміщенні обов’язково повинне бути додаткове джерело світла (збоку від телевізору, за спиною сидячих, так, щоб світло лампи не потрапляло в очі і не відображалося на моніторі). Потрібно пам’ятати, що в темній кімнаті очі перенапружуються і сильно стомлюються. Сидіти перед екраном телевізору можна на відстані не менше 3 метрів.

Після перегляду повнометражного фільму або вистави читати, писати, малювати не рекомендується. Знайомство з комп’ютером слід розпочинати після 7 років Дітям віком 7 – 10 років займатися за комп’ютером можна 30 хв. на день. Сидіти перед монітором комп’ютеру потрібно прямо, а не збоку. Краще, якщо монітор розміщений трохи нижче рівня очей на відстані 45 – 60 см.
Надзвичайно корисними є ігри і прогулянки на свіжому повітрі, заняття спором (ролики, ковзани, лижі, плавання, біг).
Відвідувати офтальмолога рекомендується 1 раз на рік.

Серед вітамінів надзвичайно корисними для очей є: вітамін А, В1, В2, В12, С, їх можна отримувати з такими продуктами:
Вітамін А: морква, солодкий перець, обліпиха, шипшина, абрикоси, зелена цибуля, шпинат.
Вітамін В1: телятина, печінка, житній хліб, ячмінь, пшеничні паростки, дріжджі.
Вітамін В2: молоко, сир домашніх сортів, твердих сортів, яйця, горіхи.
Вітамін В12: жовток яєць, молоко, сир, м’ясо, печінка, риба.
Вітамін С: шипшина, чорниця, апельсини, червоний перець, щавель, морква, помідори, білокачанна капуста. Надзвичайно корисними є: чорниця та чорна смородина.

Тому рекомендується вживати одну склянку цих продуктів на день. Такі продукти як: морквяний сік, темний виноград, чорниця, сливи, картопля із синьо-фіолетовою шкіркою містять біологічно активні речовини (антоціани), які захищають кровоносні судини і зір. Отож, продукти, які містять вітаміни повинні бути обов’язковою складовою нашого щоденного раціону.

Звичайно, ми не можемо уникнути зорового навантаження, тому декілька порад, як можна розслабитися та зняти зорову втому:

Сидячи, міцно заплющити очі на 3 секунди, потім відкрити очі на 3 секунди, повторити 5 разів.
Сидячи, швидко кліпати протягом 10 секунд.
Стоячи, голова нерухомо. Відвести напівзігнуту праву руку в сторону, повільно переміщати палець справа наліво і зліва направо, слідкуючи за пальцем очима. Повторити 10 разів.
Сидячи, дивитися перед собою в далину 2 секунди. Перевести погляд на кінчик носа на 3 секунди. Повторити 6 разів.
Стоячи, голова нерухомо. Підняти очі догори, опустити до низу. Повернути очі в правий бік, а потім наліво. Повторити 6 разів.
Сидячи, голова нерухомо. Підняти очі догори, зробити ними кругові рухи за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки. Повторити 3 рази.
Сподіваємося, що ця інформація стане корисною для читачів і ми, спільними зусиллями збережемо здоров’я наших діток.

Інші новини